Když si hlasivky vezmou dovolenou

Každý, kdo nějakým způsobem pracuje s hlasem, ať už zpěvák, učitel nebo herec, někdy jistě zažil, že najednou nevydal ani hlásku či v lepším případě vydal ze svého hrdla pouze skřehotavé zvuky. Na hrudníku jakoby vám seděl balvan.

No a teď co s tím? Přesně tohle je můj případ. Za chvíli odlétám na pracovní stáž a můj hlas se odporoučel neznámo kam. Začala jsem googlit pomoc.

Samozřejmě to chce hlasový klid (ovšem ne vždy to úplně jde) a nesnažit se šeptat. Šepot totiž hlasivky zatěžuje nejvíc. Někdo doporučuje inhalovat či kloktat Vincentku. Ne každému je ale její chuť příjemná, a proto je možné vyzkoušet s Vincentkou pastilky. Mají dokonce několik různých příchutí.

Kolegyně z práce mi doporučila „hlasivkovou masáž“, kdy je třeba zlehka aktivovat hlavové rezonance (to si úplně neumím představit:-)) nebo brumendo.

Z léků, které jsem na doporučení zakoupila jsou- Aescin teva (zmírní otok hlasivek), GeloRevoice tablety, tablety s islandským lišejníkem či tablety panthenolu. Dovedete si představit, že jsem započala velkou záchranu hlasivek a vykoupila snad celou lékárnu 🙂

Do toho se prolévám čajem s medem a citronem. Doufám, že co nevidět se začnu vracet do normálu. Protože ten můj momentální chraplák zní jako přiškrcený papoušek 🙂

Máte nějaké osvědčené rady a tipy? Napište do komentáře.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *