Sněhulák 6x jinak

1. Vatové tamponky nejen na odličování

Pro výrobu zápichu se sněhulákem budete potřebovat vatové odličovací tamponky, špejli, tavnou pistoli, očka a barevný papír na dozdobení. Vatové tamponky nalepíme tavnou pistolí na špejli. Dolepíme očka, mrkev a uhlíky.

2. Přívěsek z vatových kuliček

Budete potřebovat vatové kuličky (já použila velikost 19mm), tavnou pistoli, provázek, očka, fixu a barevný papír na dozdobení. Kuličky slepíme k sobě tavnou pistolí. Nahoru nalepíme provázek k zavěšení. Nakonec dolepíme očka, mrkev a dokreslíme fixem pusu a uhlíky.

3. Sněhulák z roličky od toaletního papíru

Budete potřebovat roličku od toaletního papíru, bílou barvu, lepidlo, barevný papír, fixu a očka. Roličku od toaletního papíru natřete na bílo. Z barevného papíru vystřihněte proužek, který poslouží jako šála. Po zaschnutí barvy nalepte na roličku šálu, očka, mrkev a fixou dokreslete pusu a knoflíky.

4. Tiskátko z roličky od toaletního papíru

Budete potřebovat roličku od toaletního papíru, bílou barvu, barevný papír, očka, knoflíky, suchý bílý pastel. Roličku od toaletního papíru namočíte do barvy a otisknete na papír. Takto vytvoříte tělo sněhuláka. Nakonec ho dozdobíte dolepením oček, mrkve, rukou, hrnce a knoflíků.

5. Sněhulák z papírových proužků

Budete potřebovat 5 proužků bílého papíru, proužek a kolečko/ovál černého papíru, fix, lepidlo. Proužky k sobě slepíme, jako když se dělá papírový řetěz. Nakonec vytvoříme z černého papíru klobouk, který také přilepíme. Sněhulákovi nakonec dokreslíme fixem oči, pusu, uhlíky.

6. Sněhulák přes šablonu

Budete potřebovat bílou barvu, šablonu sněhuláka vystřiženou z papíru, lepidlo, barevné kamínky, očka a barevný papír k dozdobení. Na barevný papír položíte šablonu sněhuláka. Děti pak prstem namočeným do bílé barvy otečkují místo kolem šablony a celý papír. Po odstranění šablony dolepíme kamínky, očka, mrkev.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *