S pohlednicí kolem světa

2018

Vzhledem k tomu, že máme ve třídě hodně dětí s odlišným mateřským jazykem, projekt o poznávání světa, byl jasnou volbou. Na začátku školního roku jsem stále přemýšlela, jak dětem toto téma udělat zajímavější. A z toho vznikl ten nápad, kdy jsem nejprve oslovila své známé po celém světě, zda by nám neposlali do školky pohled. Později jsem oslovila česká velvyslanectví ve světě a nakonec i české školy a školky v zahraničí. Byla jsem velmi mile překvapena, kolik lidí se do projektu se zájmem zapojilo. Pohlednice nám chodily do školky celý rok. V rámci projektu proběhlo i několik zajímavých akcí- návštěva pana velvyslance, přednáška o Nepálu a následný finanční dar pro mateřskou školu v Káthmándů, africký den, asijský den, karneval kolem světa. Na konci roku nám úřad Prahy 15 umožnil uskutečnit krásnou vernisáž našeho celoročního cestování ve vestibulu radnice, kterou jsme projekt společně s rodiči i panem starostou důstojně ukončili.

Projekt byl oceněn organizací OMEP jako vítězný v projektové soutěži „Děti cizinci v mateřské škole“. Jak proběhlo předání ocenění vítězným projektům, se dozvíte zde.

V rámci projektu jsem vytvořila panenky dětí kolem světa- „diversity dolls“. K výrobě mi stačilo staré prostěradlo, molitan ze starého polštáře, fixy na textil a šikovné ruce mojí maminky, které mi vše sešily 🙂