Levou, pravou kráčím Prahou aneb putování malého skřítka

2020
16 veršovaných legend z Prahy. Ke každé legendě omalovánka.
Proč skřítek a kde se vůbec vzal?
Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je skritek_a_ja2-724x1024.png.

Skřítek vznikl z jedné dětské kresby, kterou jsem dostala ve školce. Natolik se mi ta kresba líbila, že jsem si ji musela schovat. Neustále jsem se k ní vracela a přemýšlela, jak a kde skřítka využiji. Takhle „spal“ mezi papíry několik let. Až jednou jsem si řekla, že už mu musím vdechnout život. Tak se stalo, že jsem ho začala kreslit. Díky kresbám se přenesl na mnoho míst. No a nyní už mám skřítka všude, kam se jen podívám 🙂

Byla bych moc ráda, kdybyste si ho společně s vašimi dětmi oblíbili stejně, jako já. Abyste společně s ním objevovali a učili se.

O knize

Knihou vás provede malý skřítek. Odkud se vlastně vzal, se dozvíte hned v úvodu knihy v krátké pohádce. Podíváte se s ním na 16 zajímavých míst v našem hlavním městě, Praze, která jsou opředena tajemstvím a legendami. Dozvíte se například, proč byl oslepen tvůrce Staroměstského orloje, kdo je to Bradáč, či proč bohatá vdova kdysi hodila svůj drahocenný prsten do Vltavy? Legendy jsou krátké, veršované a vhodné i pro mladší čtenáře. Kniha je tištěna v praktickém formátu A5, takže se hodí do každé kabelky či batůžku a můžete si ji s sebou vzít na výlet Prahou. A že se do knih nemůže kreslit? Tak tahle je výjimkou. Tady si naopak děti kreslit mohou, ba přímo musí. Každá legenda je totiž doplněna omalovánkou.

Knihu využijete jak s vašimi dětmi doma, tak i s dětmi v MŠ i na prvním stupni ZŠ v rámci vzdělávací oblasti z RVP „Človek a jeho svět – Místo, kde žijeme“. Při práci s touto knihou přirozeným způsobem probudíte v dětech kladný vztah k našemu hlavnímu městu. Postupně rozvíjíte národní cítění a vztah k naší zemi. Tím, že si pak s dětmi na některá místa uděláte výlet, posílíte poznávání o utváření přímých zkušeností žáků.

Cena Kč 180 + poštovné a balné.

Objednávejte na katerina@konvalinova.com. Po domluvě možný osobní odběr Praze.

Milá Katko, školu se synem dřeme, ale on se odmítá vzdávat. Čtení byl a je boj. Ale při počátku čtení Vašeho průvodce Prahou nastalo nadšení. Je neskutečně nadšený z veršování a všichni doma koukáme, jak mu to jde. Moc díky.

L. Hurtová – maminka

Knížka je topka! Už se těším, až ji na jaře se synem vyzkoušíme v praxi. Zatím čteme legendy jako pohádky, ale syn se už nemůže dočkat, až pojedeme na výlet.

P. Baštová – učitelka na MD

Fotografie od vás