Rychlá a voňavá vánoční dekorace

Vánoce jsou za dveřmi a vy nemáte žádnou výzdobu? Nezoufejte 🙂 Ukážu vám, jak si snadno a rychle vytvoříme krásnou vánoční dekoraci. A zvládne to opravdu každý.

Vyrobíme si svícen a malý stromeček.

Budeme potřebovat větvičky buxusu. Buxus mám ráda hlavně proto, že vám vydrží v dekoraci opravdu dlouho, nebude vám opadávat jako jehličnaté větvičky, a také krásně voní.

Dále pak nůž, aranžovací hmotu oasis, přízdoby, větší květináč nebo v mém případě misku k aranžování, menší květináč, krátkou větvičku, tavnou pistoli a přízdoby.

Stromeček

Z kostky aranžovací hmoty si uřízneme asi čtvrtinu. Z této malé části si za pomoci nože a ohlazením rukou, vytvoříme kouličku. Vzniklou kouličku dáme do misky s vodou. Jakmile koule padne ke dnu, poznáme, že dostatečně nasála vodu. Aranžovací hmotou si naplníme i malý květináček a rovněž zalejeme vodou.

Vezmeme si větvičku, kterou jsme si připravili jako stonek pro stromeček. Z jedné strany ji nožem seřízneme a zapíchneme do kouličky. Nyní si budeme z větviček buxusu odstřihávat krátké větvičky a zapichovat je do kouličky a tvořit tak korunu stromečku. Jakmile takto zaplnime celou kouli, zapíchneme si ji do květináčku. Větvičkami buxusu dozdobíme také květináček.

Kdyby se vám stalo, že si vytvoříte větší korunu, která vám pak třeba bude převažovat malý květináč, je možné nasypat dospodu pár kamínků nebo plastelínu, kterou pak překryjete aranžovací hmotou.

Svícen

Tohle bude opravdu záležitost několika minut 🙂

Do aranžovací misky či většího květináče si dáme aranžovací hmotu, kterou si zalijeme vodou. Než začneme zapichovat větve buxusu, zapíchneme si svíčku. Větší větvičky zapichujeme tak, jak se nám to líbí a aby nám nikde nevykukovala aranžovací hmota 🙂 Jakmile jsme s výsledkem spokojeni, můžeme jít zdobit.

A teď to jenom dozdobit 🙂

Hezky vypadá, když si koupíte zlaté třpytky ve spreji. Lístečky se pak budou hezky lesknout a třpytit. Nemusí to být speciální floristické. Stačí obyčejný lak na vlasy se třpytkami. No a dál je to na vás, jak si stromeček a svícen dozdobíte. K zakoupení je toho mnoho- hvězdičky, baňky, mašličky, andělské vlasy, sušené ovoce atd. 🙂

Tak ať se vám dílo podaří a dělá vám radost po celé svátky 🙂

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *