Na internetu jsem našla spoustu návodů na to, jak postavit papírové domečky. Já jsem ho ve školce využila v zimním období jako iglú. Stavba tohoto iglú pro mě byla opravdu architektonická výzva 🙂 . Se stavbou mi pomáhala kolegyně Pavlína. Děti pak hotové iglú polepovaly bílým papírem.
Největší problém byl se sháněním velkých a kvalitních kartonových krabic. Aby iglú chvíli něco vydrželo, chtělo to trochu tvrdší karton. O to složitější bylo jeho řezání a slepování. Ale nakonec se vyplatilo a naše iglú nám ve třídě vydrželo až do konce roku.
Budete potřebovat kartonové krabice, řezák, lepidlo, prádelní kolíčky, pravítko.
Z kartonových krabic si nařežete celkem 40 trojúhelníků a 10 obdélníků.
30 x trojúhelník AAB
10 x trojúhelník BBB
10x obdélník
Velikost trojúhelníků nechám na Vás. Podle toho pak budete mít výsledné iglú velké. Já jsem měla stranu A dlouhou 26,5cm a strana B měřila 31 cm. Obdélníky jsme pak udělali vysoké cca 60cm a široké byly podle délky strany B (31 cm).
- Nejprve slepíte k sobě trojúhelníky AAB (nesmíte zapomenout k danému trojúhelníku ještě přikreslit navíc pruhy, které pak ohnete, a kterými budete slepovat trojúhelníky k sobě). Slepíte je k sobě tak, že vytvoříte pětiúhelník. Takže ze třiceti trojúhelníků AAB vám vznikne dohromady 5 pětiúhelníků. Jelikož byl karton dost silný, použili jsme při lepení prádelní kolíčky, aby se papíry k sobě hezky přilepily a nerozjížděly se.
- Pět pětiúhelníků slepíte k sobě a vznikne vám základ střechy. Volná místa vyplníte deseti trojúhelníky BBB.
- Na vršek střechy pak přilepíte poslední pětiúhelník. Tím byste měli mít střechu hotovou.
- Nakonec pod střechu dolepíte 10 obdélníků. Ty vám určí výšku iglú.
- A máte hotovo. Můžete si s dětmi užívat hraní v eskymáckém iglú. Uvidíte, že budou nadšené 🙂
Pokud se do stavby pustíte, budu ráda, pokud mi zašlete fotku, jak se vám iglú povedlo 🙂
Inspirace z internetu zde.